sobota, 21 października 2017

Nauczyciel na medal

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Dlaczego właśnie tego dnia świętujemy i składamy życzenia nauczycielom?

"W 1773 roku, własnie 14 października, utworzono w Polsce Komisję Edukacji Narodowej. Było to pierwsze w Europie ministerstwo zajmujące się szkolnictwem. Król Stanisław August i jego doradcy chcieli, aby dzieci i młodzież były wychowywane na mądrych Polaków, którzy będą dobrze służyć swojej ojczyźnie. 
Zakładano nowe szkoły, a stare zmienianio tak, aby można było uczyć w nich w nowoczesny sposób. Pisano na nowo podręczniki i przygotowywano pomoce do naucznia. Zwracano szczególną uwagę na to, by uczniowie poznali nauki przyrodnicze, historię i język ojczysty." (fragment Tropiciele. Podręcznik klasa 3, cz. 1, s. 79)

U nas z tej okazji uczniowie przygotowali medale do których dołożyliśmy słodkości.





W związku z tym, że jest to święto wszystkich osób związanych z edukacją nie zabrakło u nas kucharki na medal, księdza na medal, logopedy na medal i dyrektora na medal :) 






Nauczyciel na medal to brzmi dumnie! 



PS.: A ja od przedszkolaków otrzymałam takie cuda!




Kreatywna Magda

Uśmiechnij się i podaj dalej!

W pierwszy piątek października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu J


W tym radosnym dniu, każdy z uczniów ze znaczkiem uśmiechniętej buźki przywitał się z nauczycielami i swoimi koleżankami i kolegami ze szkoły. 


Kolejnym pomysłem było wykonanie własnego aparatu, który uchwycił uśmiechnięte buzie naszych znajomych.


Jednak to nie wszystko… Każdy mógł zrobić sobie radosne, pamiątkowe zdjęcie w pięknej ramce J


To był Dzień pełen Radości i Uśmiechu.

Kreatywna Agnieszka

czwartek, 12 października 2017

Kasztaniaki :)

Ostatnio uczniowie przynieśli do kącika przyrodniczego sporą ilość kasztanów. Szkoda mi było, żeby tak sobie tylko leżały i pachniały. Postanowiłam je wykorzystać do stworzenia Kasztaniaków!


Dałam dzieciom pełne pole do popisu. Trafiła mi się kreatywna grupa, zawsze mnie czymś zaskakują i tym razem nie zawiedli! Oprócz cudownych Kasztaniaków stworzyli... bardzo modnego w ostatnich miesiącach jesiennego spinera! Zobaczcie sami :)






Kreatywna Magda

niedziela, 1 października 2017

Superbohater LIŚCIAK

Lekcja plastyki lub uzupełnienie tematu z przyrody z wykorzystaniem liści to świetna zabawa.

Potrzebujemy tylko: liście, klej, kredki lub pisaki i własny oryginalny pomysł aby stworzyć superbohatera LIŚCIAKA!

Dzieci tworzą postać według własnego pomysłu, następnie opisują w kilku zdaniach swoje prace m.in. podają imię superbohatera, nazwisko, wiek, co lubi robić, czym się zajmuje itp.









Polecam!

Kreatywna Agnieszka

Przyjaciele Rzeczownika

Wprowadzenie RZECZOWNIKA w młodszych klasach może być przyjemne i ciekawe. Zamiast zwykłej karty pracy można opowiedzieć dzieciom historyjkę obrazkową. 
Moja rozpoczynała się tak: W pewnej wiosce o nazwie "KTO ? CO?" mieszkali przyjaciele RZECZOWNIKA. W pierwszym domku mieszkały osoby, w drugim zwierzęta, w trzecim zjawiska, w czwartym rzeczy i w piątym rośliny. RZECZOWNIK postanowił wszystkich odwiedzić. Jak myślicie kto mieszkał w pierwszym domku? 

Tu padały przeróżne propozycje. Dzieci nie mogły doczekać się, odpowiedzi. Gdy nakierowałam uczniów i było już wiadomo kto tam mieszka, dzieci zapisały samodzielnie pod danym domkiem nazwę i dorysowały symbol, aby łatwiej zapamiętać .



I oto efekt końcowy. Uczniowie według własnego pomysłu mogli pokolorować domki.


Zachęcam do tego typu zadań. Przynoszą uczniom wiele radości i są łatwe do zapamiętania.

Kreatywna Agnieszka 

Wielka mapa Polski

Wielka mapa Polski to akcja skierowana do  nauczycieli i uczniów klas 1-3 . Akcja ma na celu  wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami . Każda ...